25 октября 2013

Когда применять НМДГ, а когда – МЗПМинистерство доходов и сборов напоминает: при квалификации преступлений или правонарушений необходимо исходить из установленной социальной льготы. А при расчете размера штрафа, предусмотренного Кодексом Украины об административных правонарушениях и Уголовным кодексом Украины, - из необлагаемого минимума доходов граждан, установленного законодательством на сегодняшний день в размере 17 гривен.


Материалы, предоставленные в блоге, носят ознакомительный характер. Рекомендуем обратиться к специалистам.
Адвокат в Киеве:
(044) 383-50-62   (096) 445-47-90
e-mail: super.legal-protection@yandex.ru
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 29.07.2013 р. N 7692/6/99-99-10-04-02-15/2667

Міністерство доходів і зборів України розглянуло Ваш лист <…> щодо розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян при застосуванні штрафних санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, та в межах компетенції повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 5 підрозділу XX Податкового кодексу України (далі - ПКУ) якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації злочинів або порушень, для яких сума неоподаткованого мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 ПКУ для відповідного року.
Тобто неоподаткований мінімум доходів громадян на рівні податкової соціальної пільги застосовується в частині кваліфікації злочинів та правопорушень, а не в частині визначення суми штрафних санкцій за правопорушення або злочин.
Відповідно до абзацу 8 пункту 1 розділу XIX ПКУ норми підпункту 169.1.1 вступають в силу тільки з 01.01.2015 року. В період до 31.12.2014 року для цілей застосування цього підпункту податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку.
Що стосується розміру штрафних санкцій, то в цьому випадку слід застосовувати неоподатковуваний мінімум доходів громадян виходячи із суми 17 грн. (як зазначено у пункті 5 підрозділу 1 розділу XX ПКУ).
Таким чином, враховуючи вищевикладене, при кваліфікації злочинів або правопорушень необхідно виходити з встановленої соціальної пільги. А при розрахунку розміру штрафу, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України, - з неоподаткованого мінімуму доходів громадян, встановленого законодавством на сьогоднішній день у розмірі 17 гривень.

Заступник Міністра
А. П. Ігнатов


Комментариев нет:

Отправить комментарий